Logotyp aplikacji #Naprawiacz i adres strony www.naprawiacz.firr.org.pl

„Naprawiacz” jest aplikacją, która kierowana jest do osób z niepełnosprawnościami. Jej celem jest szybkie reagowanie na zaistniałe utrudnienia w dostępie do instytucji publicznych oraz przestrzeni, która znajduje się wokół nich. Przez nierówny chodnik nie możesz dotrzeć do lekarza? A może dostęp do urzędu jest niedostępny ze względu na brak schodów? Ty zgłaszasz utrudnienie – „Naprawiacz” je… naprawia.

Reaguj. Działaj. Naprawiaj!

Musimy przyznać – jest ciężko. Urzędy co prawda wiedzą o obowiązku dostosowania jakości świadczonych usług do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ale nie bardzo wiedzą w jakich obszarach należy wprowadzić zmiany. Nie wiedzą także w jaki sposób je wdrożyć. Jednym z działań mających na celu zminimalizowanie trudności w dostępie do instytucji publicznych, a także przestrzeni wokół nich, jest aplikacja „Naprawiacz”. Jej zadaniem jest zgłaszanie oraz naprawianie problemów, z którymi na swej drodze spotykają się osoby z niepełnosprawnościami. Aplikacja została stworzona przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego i ma charakter ogólnopolski. Niedostosowane parkingi, schody, źle zasygnalizowana nawierzchnia, to tylko niektóre przykłady, z jakimi boryka się znaczna część osób z niepełnosprawnościami.

Jak działa Naprawiacz?

Poprzez aplikację otrzymujemy informację od osoby, która napotkała problem. Następnie…

Idąc złożyć zeznanie podatkowe do Urzędu Skarbowego natrafiłeś na uciążliwe nierówności w chodniku, przy wejściu do Twojej przychodni lekarskiej nie ma poręczy przy schodach, na przejściu dla pieszych prowadzącym do biblioteki publicznej znajduje się zbyt wysoki krawężnik uniemożliwiający bezproblemowe dojście, w Urzędzie Gminy nie ma możliwości korzystania z windy, ponieważ jest ona zamknięta na klucz? Reaguj!

Zgłoś przy użyciu aplikacji „Naprawiacz” na jakie przeszkody i trudności napotykasz na swojej drodze przy załatwianiu codziennych spraw i… napraw to! Przecież pierwszym etapem eliminacji usterki jest jej identyfikacja.

Aplikacja ma działać szybko i bezproblemowo, dlatego też nie ma konieczności rejestracji i podawania danych osobowych przy zgłaszaniu usterek. Wystarczy, że napiszesz nam, jaki masz problem. Aplikacja dostępna jest w sklepach mobilnych i dostosowana do każdego rodzaju smartfona. Wystarczy, że w sklepie aplikacji, w wyszukiwarce wpiszesz hasło „Naprawiacz”. Dla tych, którzy nie posiadają dostępu do aplikacji, stworzona została strona https://naprawiacz.firr.org.pl/. Zachęcamy także do korzystania w mediach społecznościowych z tagu #Naprawiacz, abyśmy szybko mogli odnaleźć Wasze wpisy.

 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszy Europejskich Wiedza – Edukacja – Rozwój oraz Unii Europejskiej Europejski Fundusz Społeczny.

Exit mobile version