na drewnianym stole leży zapalona żarówka

zdjęcie: pixabay

Jeśli zastanawiacie co się teraz dzieje w Inkubatorze, to odpowiedź jest prosta – praca wre! Razem z naszymi innowatorami analizujemy, kosztorysujemy i modelujemy nadesłane do INKUBATORA DOSTEPNOŚCI propozycje, tak by inkubowane wspólnie innowacje miały szansę zmienić na lepsze życie jak największej grupy osób. Część Innowatorów rozpocznie swoją przygodę już od października, z innymi wciąż pracujemy nad tym by uczynić ich pomysły możliwie najlepszymi.

Ale nie zapominamy o pomysłodawcach, którzy już nie mogą się doczekać kolejnego naboru. Uruchamiamy akcję informacyjno-konsultacyjną przygotowującą do złożenia Kart Innowacji Społecznych w nowym naborze.

Masz pomysł, który zwiększy dostępność przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych o ograniczonej mobilności lub percepcji?

Zgłoś się do nas!

W projekcie INKUBATOR DOSTĘPNOŚCI realizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie i Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego chodzi o znalezienie nowych, zalążkowych rozwiązań, ich opracowanie i rozwinięcie, następnie przetestowanie – aby w przyszłości uczyniły przestrzeń w której żyjemy bardziej dostępną dla nas wszystkich.

Projekt ma charakter ogólnopolski, co oznacza, że po dotację na innowację mogą zgłosić się osoby z całej Polski. Średnia kwota grantu na przetestowanie innowacyjnego pomysłu to około 40 000 zł. Dofinansowanie można przeznaczyć zarówno na przygotowania innowacji jak i jej testowanie z grupą od 7 do 12 osób.

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi Ekspertami Działu Innowacji Społecznych. W czasie rozmowy nakreślisz nam swój pomysł, a my wesprzemy Cię i pomożemy przejść Ci przez proces tworzenia innowacji. Zatem nie zwlekaj – czekamy na Ciebie! Wkrótce uruchomimy też spotkania on-line na których opowiemy więcej o INKUBATORZE DOSTĘPNOŚCI.

Jesteśmy dostępni pod numerem tel. 12 422 06 36 w. 34, adresem mailowym: drojek@rops.krakow.plabolcek@rops.krakow.pl oraz na Facebok’u – na profilu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.

Projekt wdrażany w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (Działanie 4.1: Innowacje społeczne), na zlecenie Ministerstwa Rozwoju, finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Exit mobile version