W dniach 12-16 września w Krakowie, w ramach projektu „Networking for improvement, independency and entrepreneurship to disadvantaged women”, przeprowadziliśmy międzynarodowe warsztaty dla kobiet.
Współpracujemy z organizacjami ze Hiszpanii, Szwecji, Turcji i Włoch, ale nasze beneficjentki nie pochodzą tylko z tych krajów. Budujemy społeczność kobiet z całego świata. W naszych warsztatach wzięły już udział dziewczyny z Afganistanu, Erytrei, Syrii, Senegalu, Tanzanii, Wielkiej Brytanii, Wybrzeża Kości Słoniowej, Zambii. W krajach naszych organizacji partnerskich znalazły swój drugi dom. Tym razem spotkaliśmy się w Krakowie, aby jeszcze lepiej się poznać i zrozumieć.
Część praktyczną warsztatów skupiliśmy na rozwoju kreatywności i przedsiębiorczości poprzez rękodzieło artystyczne. Nasze beneficjentki odwiedziły Zakopane, aby zainspirować się polską sztuką ludową.
Ukończyły podstawowy kurs florystyczny, który wcale nie był tak łatwy, jak się wydawało. Na koniec spotkania pokazały nam, jak są piękne (przy niewielkiej pomocy naszej makijażystki) i zostały modelkami profesjonalnej sesji zdjęciowej, której efekty przedstawimy już wkrótce!
Równolegle odbyły się warsztaty dla pracowników organizacji partnerskich, w dużej mierze poświęcone problematyce niepełnosprawności.
Poprzez szkolenie pod okiem specjalistów z FIRR oraz obserwację lokalnych warunków i działań naszej fundacji, nasi partnerzy zdobyli zupełnie nowe doświadczenia i wiedzę. Jedna z uczestników szkolenia, Charlotte, tak opisuje to spotkanie na swoim blogu:
„Doświadczyłam, jak to jest być osobą niewidomą tylko przez krótką chwilę, zakładając okulary z zaciemnionymi soczewkami. Czuję się dziwnie już nawet bez moich własnych okularów, więc kiedy założyłam te symulujące brak wzroku, znalazłam się całkowicie poza moją strefą komfortu. W roli przewodnika towarzyszył mi inny uczestnik szkolenia.
Prowadził mnie do różnych obiektów, których w większości przypadków nie mogłam rozpoznać przy pomocy dotyku ani zorientować się,gdzie jestem. Ta sesja zdecydowanie podniosła moją świadomość i chęć dowiedzenia się więcej o osobach z niepełnosprawnością wzroku.”
Jej pełną relację ze spotkania znajdziecie na blogu (w języku angielskim):
Możecie nas też bliżej poznać w naszej grupie na Facebooku:
Bądźcie na bierząco, zapraszamy!