Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • To event minęło.

Integracja Bilateralna Program Szkolny

25/07/2018 - 08:00 - 17:00

Co to jest Bilateralna Integracja (BI)?

Bilateralna integracja to współpraca i koordynacja w czasie, kiedy jakiś określony ruch jest wykonywany przez jedną stronę ciała niezależnie od ruchów jego drugiej strony oraz zdolność koordynacji obydwu części ciała podczas wykonywania wielu sekwencji ruchów. Obraz diagnostyczny zaburzeń integracji bilateralnej w znacznej części nakłada się na zaburzenia motoryczne odczytywane w diagnostyce integracji sensorycznej.

Program Bilateralnej Integracji stworzony przez Sheila Dobie jest to indywidualny program ćwiczeń, który zachęca mózg do bardziej efektywnego i szybszego przetwarzania bodźców, ponieważ ruch jest podstawą wszystkich procesów uczenia się. Dzieci uczą się poznawać nie tylko prawidłowe wzorce ruchowe, ale również odnajdywać położenie swojego ciała w przestrzeni i poznawać schemat swojego ciała

Co nam daje bilateralna integracja:
Świadomość swojego ciała / gdzie się zaczynam, a gdzie kończę/ i schemat ciała, orientację w przestrzeni
Poprawia równowagę i kontrolę postawy
Wpływa na współpracę między półkulami
Poprawia współpracę części ciała w płaszczyznach góra/dół, lewo/prawo, przód / tył
Poprawia się pamięć sekwencyjna i planowanie ruchu (motoryki dużej, małej i oralnej)
Automatyzację ruchów
Wielozadaniowość jest znacznie łatwiejsza
.
Jest doskonałym uzupełnieniem różnych terapii ruchowych np. integracji sensorycznej, integracji odruchów, terapii pedagogicznej czy logopedycznej.

Bilateralna integracja – koordynacja i współpraca obu stron ciała w działaniu (przodu i tyłu, prawej i lewej strony, góry i dołu). Czynnościami wymagającymi takiej współpracy są np. cięcie nożyczkami, łapanie piłki, szycie. Trudności w obustronnej koordynacji mogą wskazywać na trudności z przekraczaniem linii środkowej ciała. Bilateralna nauka trwająca aż do wieku szkolnego, w znacznej części zależy od doświadczeń, które mogą zawierać błędne informacje, a te prowadzą do problemów w nauce takich jak niezrozumienie instrukcji, problemów w rozróżnianiu prawej i lewej strony, problemów z czytaniem, pisaniem, mówieniem, pamięcią.

Adresaci szkolenia:
nauczyciele wychowania przedszkolnego, nauczyciele nauczania zintegrowanego, pedagodzy wspierający, specjaliści terapii pedagogicznej, nauczyciele wychowania fizycznego, terapeuci integracji sensorycznej, psycholodzy, logopedzi oraz wszystkie osoby pracujące z dziećmi, które mają problemy z : zaburzeniami procesów integracji sensorycznej, nadpobudliwością psychoruchową i trudnościami szkolnymi.

Cel szkolenia:
1.Odpowiedź na pytanie – czym jest bilateralna integracja.
2.Etiologia problemów.
3.Zapoznanie z występującymi symptomami i diagnostyką bilateralnej integracji.
4.Program ćwiczeń.
5. Zajęcia praktyczne.

Po odbytym szkoleniu uczestnik otrzymuje zaświadczenie o udziale w szkoleniu uprawniające do prowadzenia zajęć grupowych wg metody Bilateralnej Integracji Sheila Dobie – tzw. PROGRAMEM SZKOLNYM. Program ten, obejmuje kilka wybranych ćwiczeń z programu terapeutycznego, ułożonych w konkretny program przeznaczony do pracy z grupą przez okres roku szkolnego.

Czas trwania szkolenia: 16 godzin dydaktycznych; (sobota: godz. 10:00 – 17:00, niedziela: godz. 09.00-16.00).
Koszt szkolenia: 460 zł
Zapisy i informacje: bsnarskasetiarso@gmail.com

Prowadząca: Barbara Snarska-Setiarso – pedagog, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta metody Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena– JIAS, terapeuta Bilateralnej Integracji oraz trener szkolnego programu Bilateralnej Integracji.

 

 

Szczegóły

Data:
25/07/2018
Czas:
08:00 - 17:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1573628336097481/

Miejsce

Białystok
Białystok, Polska

Organizator

Gabinet Terapii Dinami – SI, Johansen, Bilateral Integration
Strona internetowa:
http://www.johansen-ias.pl/index.php?page=1