Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • To event minęło.

Gra dzielnicowa „W świecie głuchoniewidomych”

30/06/2018 - 10:00 - 14:00

Plakat wydarzenia - edukacyjnej gry dzielnicowej

Zbierz 2-4-osobową drużynę i weźcie udział w edukacyjnej grze dzielnicowej „W świecie głuchoniewidomych” 30 czerwca 2018 r. na Wildzie! Start: godz. 10.

 

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Wiedzy o Osobach Głuchoniewidomych, wolontariusze i podopieczni Wielkopolskiej Jednostki Wojewódzkiej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym zapraszają do udziału w grze, która pozwoli poznać i zrozumieć świat ciszy i ciemności.

 

Na uczestników czeka mnóstwo zadań, w których na chwilę będą musieli wcielić się w osoby głuchoniewidome lub ich tłumaczy-przewodników. Dzięki symulatorom wad wzroku i wygłuszającym słuchawkom rozmaite czynności życia codziennego będzie można poznać z perspektywy osoby z uszkodzeniem wzroku i słuchu, a sprzęty i sposoby komunikacji przez nich używane ułatwią wykonanie zadań.

 

Jak odnaleźć zagubiony przedmiot nie używając zmysłu wzroku? Jak przygotować posiłek nie widząc składników? Jak przekazać ważny komunikat osobie, która nie słyszy? Jak bezpiecznie pomóc dotrzeć osobie niewidomej do celu? Alfabety Braille’a, Lorma i polskiego języka migowego są dla Ciebie czarną magią? Odczarujemy je, by pozwolić Ci bez trudu odczytać zaszyfrowane w nich hasła.

 

Namów do udziału swoje dzieci, rodziców, partnera albo partnerkę, rodzeństwo, dziadków, kolegów, koleżanki, sąsiadki, współpracowników, krewnych i znajomych królika, szykuj się na dużą dawkę wiedzy i jeszcze większą dawkę zabawy!

 

Na zakończenie gry przygotowaliśmy niespodzianki dla uczestników, projekcję krótkometrażowego filmu „Invisible” w reżyserii Zofii Pręgowskiej oraz mini-warsztaty.

 

Zgłoszenia do gry do środy, 27 czerwca do godz. 12 przez formularz: http://bit.ly/ZgloszenieDoGry (wypełnia Kapitan grupy)

Regulamin gry: http://bit.ly/RegulaminGry oraz na stronie www.poznan.tpg.org.pl
Zgoda opiekuna niepełnoletniego uczestnika: http://bit.ly/ZgodaOpiekuna
Dodatkowe pytania: wielkopolskie@tpg.org.pl

 

Edukacyjna gra dzielnicowa „W świecie głuchoniewidomych” jest dofinansowana w konkursie na realizacje inicjatyw oddolnych w ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ”. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Zapraszamy!

 

#wSwiecieGluchoniewidomych
#EdukacyjnaGraDzielnicowa
#Wilda
#MTWoOG
#gluchoniewidomi

Szczegóły

Data:
30/06/2018
Czas:
10:00 - 14:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/194517521203993/

Miejsce

Wielkopolska Jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewiomym
u. św. Marcina 75/5
Poznań, Polska

Organizator

Wielkopolska Jednostka Towarzystwa Głuchoniewidomym